روش درست راه رفتن با واکر تاشو

نحوه استفاده صحیح از واکر

نحوه استفاده صحیح از واکر

  واکر با دارا بودن چهار پایه ، یکی از پایدارترین وسایل کمک حرکتی برای راه رفتن می باشد.  از این وسیله وقتی استفاده می شود که بیمار اجازه وزن گذاشتن بر روی یک پا را نداشته باشد، قدرت و توانایی بیمار در راه رفتن کاهش یافته باشد و یا تعادل بیمار در راه رفتن و یا ایستادن دچار اختلال شده باشد.    
 1. برای باز کردن واکر تاشو ، از دسته های آن گرفته وبه سمت بیرون هدایت کنید تا ضامن فنری در محل سوراخ تعبیه شده ، قرار گیرد و عمل قفل شدن انجام می گیرد.
 2. ارتفاع واکر را متناسب با قد خود تنظیم گنید. بدین منظور بایدبه دسته های واکر توجه کنید یعنی وقتی واکر مناسب شما است که دسته های آن در موازات لگن شما باشدیا به عبارت دیگر در وضعیت ایستاده زمانی که دسته های واکر را گرفته اید ، آرنج های شما باید کمی خم شده باشند  (حدود ۱۵ درجه )
 3. موقع راه رفتن با واکر صاف بایستید و به جلو خم نشوید .
 4. برای بستن واکر ، ابتدا با انگشت خود ، ضامن فنری را به سمت پایین فشار داده و سپس دسته های واکر را به سمت داخل هدایت کنید تا واکر به صورت تاشو قرار گیرد.
 

قبل از شروع استفاده از واکر تاشو چرخدار با ارتفاع متغیرسرو به نکات زیر توجه کنید :

   
 • اگر واکر چرخ داردباید برای جلو رفتن باید آن را به جلو هل داد و آگر چرخ ندارد باید آن را کاملا از زمین بلند کرده وبه اندازه یک گام جلوتر گذاشت تا بدین وسیله بتوان به سمت جلو حرکت کرد .
 • قبل از آنکه وزن خود را بر روی واکر بیندازید ، مطمئن شوید که تمامی پایه های آن روی زمین قرار گرفته است . رعایت این نکته ، برای استفاده روی سطوح ناهموار بسیار مهم است.
 • موقع راه رفتن با واکر به پاهای خود نگاه نکنید بلکه جلو را ببنید.
 • با واکر راه بروید نه این که به دنبال آن حرکت کنید.
 • در هنگام راه رفتن با واکر مراقب سطوحی که ممکن است واکر روی آن لیز بخورد و هر چیز دیگر که مانع راه رفتن شما می شود ، باشید.
 • کفشی بپوشید که کف آن محکم به زمین اصطکاک داشته باشد . کف لاستیکی مناسب است.
 • در حین استفاده از واکر کفش راحت و با پاشنه های کوتاه بپوشید.
 • وقتی از واکر استفاده می کنید در هنگام نشستن و یا برخاستن به منظور حفظ نعادل با یک دست واکر را بگیرید و با دست دیگر از صندلی که دو طرف آن دسته داشته باشد، استفاده کنید.
 

برچسب ها:, ,

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید

ارتباط با ما


آدرس: تهران میدان شهدا خیابان ۱۷ شهریور بین خیابان شهید قادری و شهید مهدوی پور پلاک ۱۴۰۸
تلفن: آقای عبداله پور ۳۳۱۳۶۱۴۲-۰۲۱۳۳۵۰۲۱۰۰
ایمیل: info@17plus.ir

ساعت کاری


شنبه تا چهارشنبه: ۱۹-۸:۳۰
پنجشنبه: ۱۴-۸:۳۰
جمعه: تعطیل

شبکه های اجتماعی